Archive for author: admin

Google-Contacts-merr-veçorine-të-cilën-të-gjithë-ne-e-kemi-pritur
Lajme

Google Contacts merr veçorine të cilën të gjithë ne e kemi pritur

Aplikacioni Google Contacts është një nga aplikacionet më të popullarizuara të kontakteve në botë. Shumë njerëz nuk interesohen edhe aq shumë për veçoritë e saj për shkak të funksioneve bazike. Në thelb, ky apl...

STK171_L_Allen_Musk_03-1130x635
Lajme

Elon Musk themelon një kompaninë të re të inteligjencës artificiale të quajtur X.AI

Elon Musk ka krijuar një kompani të re të dedikuar për inteligjencën artificiale, dhe ajo quhet X.AI, ka raportuar The Wall Street Journal. Kompania, për të cilën një dosje në Nevada tregon se ishte inkorporuar...

CEO-i-OpenAI-thotë-se-kompania-nuk-po-e-trajnon-versionin-GPT-5
Lajme

CEO i OpenAI thotë se kompania nuk po e trajnon versionin GPT-5

Në një diskutim rreth kërcënimeve të paraqitura nga sistemet e AI-s, Sam Altman, CEO dhe bashkëthemelues i OpenAI, që qëndron prapa programit ChatGPT, ka konfirmuar se kompania aktualisht nuk po e trajnon versi...

Ekspertët-thonë-se-KuaDream-shet-një-mjet-hakerimi-të-quajtur-Reign.
Lajme

Ky softuer mund të infektojë telefonin tuaj me një klikim të vetëm

Ekspertët thonë se KuaDream shet një mjet hakerimi të quajtur Reign. Shkencëtarët nga fakulteti Munk në Universitetin e Torontos theksuan se spyware, i prodhuar nga kompania izraelite QuaDream, ka infektuar tas...

Microsoft-përditëson-aplikacionin-HoloLens-2-me-sistemin-operativ-Windows-11
Lajme

Microsoft përditëson aplikacionin HoloLens 2 me sistemin operativ Windows 11

Microsoft gradualisht do të bëjë shtytje për një përditësim pa para të pajisjes së realitetit të miksuar HoloLens 2. Përditësimi do të sigurojë mbështetje të vazhdueshme të platformës, përditësime mujore të shë...

windows10 vs windows 11 iteam.al
Lajme

Microsoft tregon se cili sistem operativ po mirëpritet – Windows 10 apo Windows 11

Në një postim në faqen zyrtare, Microsoft komentoi performancën e sistemit operativ Windows gjatë dy viteve të fundit. Aktualisht ka më shumë se 1.4 miliard përdorues aktivë mujorë të Windows 10 dhe 11 në mbarë...

google-maps-mobile-smartphone-ss-1920-800x450
Lajme

Google Maps lehtëson edhe më shumë përdorimin e hartave

Nganjëherë orientimi në Google Maps, mund të jetë i komplikuar dhe kthimi për në shtëpi të jetë një aventurë e pakëndshme. Mirëpo, inxhinierët pas këtyre hartave, punojnë gjatë tërë kohës, për ta lehtësuar edhe...

1566028796_screenshot_114-780x439
Lajme

YouTube Originals do të jetë pa pagesë nga shtatori

YouTube, gjiganti i faqeve të internetit për ndarjen e videove, njoftoi se duke filluar nga 24 shtatori i këtij viti, përdoruesit jo pagues të YouTube do të jenë në gjendje të hyjnë në Originals të YouTube. Qen...

Android-10-1000x563-780x439
Lajme

Google Android 10 lançohet zyrtarisht, mund ta merrni në telefonin tuaj Android

I njohur si Android Q deri më 22 gusht, kur Google vendosi të ri-emërtoj sistemin e tyre operativ, Android 10, siç parashikohej, është lansuar zyrtarisht nga Google. Të gjithë telefonët e Google Pixel, nga orig...

Instagram-foto-5-780x439
Këshilla

Llogaritë private në Instagram mund të mos jenë aq të sigurta

Arsyeja që disa njerëz i vendosin si ‘private’ llogaritë e tyre në Instagram është sepse ata duan që ndonjë i huaj i rastësishëm të mos shohë postimet e tyre. E vetmja mënyrë për të parë një llogari private ësh...

iTeam