Lajme

Google Android 10 lançohet zyrtarisht, mund ta merrni në telefonin tuaj Android

I njohur si Android Q deri më 22 gusht, kur Google vendosi të ri-emërtoj sistemin e tyre operativ, Android 10, siç parashikohej, është lansuar zyrtarisht nga Google.

Të gjithë telefonët e Google Pixel, nga origjinali tek modelet më të fundit Pixel 3a po marrin përditësimin, prandaj sigurohuni që të kontrolloni ekzistencën e tij nëse merrni njoftimin.

Android 10 sjell shumë ndryshime dhe përmirësime në bord.

Ju mund të gjeni një listë të plotë në lidhjen më poshtë, si dhe informacione shtesë.

Ndër më të rëndësishmet prej ndryshimeve janë mbështetja për 5G, modaliteti i errët, mbështetja për pajisjet e palosshme, titrat e drejtpërdrejtë, amplifikuesi i zërit, përmirësimet e kamerës, navigimi i gjesteve, dhe shumë, shumë më tepër.

 

BURIMI I INFORMACIONIT: Telegrafi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

iTeam